Rus Savunma Sanayi Şirketi Rostec, Sprut-SDM1 Tanksavar'ı İçin Havadan İndirme Testi Yaptı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Rus Savunma Sanayi Şirketi Rostec, Sprut-SDM1 Tanksavar’ı İçin Havadan İndirme Testi Yaptı

Rus Savunma Sanayi Şirketi Rostec, Sprut-SDM1 tanksavar silahlı aracının aşırı yüke dayanma kabiliyetini test etmek için özel bir kuleden indirme testi yaptığını açıkladı.

İniş testleri kapsamında aracın paraşüt açma sırasındaki yetenekleri test edildi.

Rostec’in silah, mühimmat ve özel kimya sektörü endüstriyel direktörü Bekkhan Ozdoev; “Testler sırasında maksimum aşırı yük seviyesine ulaştık. Sprut yapmış olduğumuz testleri başarıyla geçti ve işlevsellik açısından hiçbir sistem etkilenmedi. Bir sonraki aşama, tankın bir uçaktan indirilmesi.” açıklamasında bulundu.

Aracın geliştiricisi Volgograd, indirme testleri sırasında havadan indirmeyi simüle etmek için askeri teçhizatın özel bir kulede konuşlandırıldığını açıkladı.

Volgograd; “Sprut için paraşüt sisteminin geliştirilmesi şu anda devam ediyor. Bu çalışmalar tamamlandığında, gerçekçi koşullar altında bir uçaktan Sprut-SDM1’in indirme testlerini gerçekleştireceğiz” açıklamasında bulundu.

Sprut-SDM1; 125 milimetre topçu ve roket sistemi ile donanmış olup karada maksimum hızı saatte 70 kilometre, denizde ise saatte 9 kilometre hıza ulaşıyor.

Kaynak: M5

İlgili Yazılar

Back to top button
Close
Close