Polonya, Krab kundağı motorlu obüsler satın almak için anlaşma imzaladı - M5 Dergi
Savunma Haberleri

Polonya, Krab kundağı motorlu obüsler satın almak için anlaşma imzaladı

Abone Ol 

Polonya Milli Savunma Bakanı Mariusz Błaszczak, Varşova’da yaptığı açıklamada Polonya Silahlı Kuvvetleri için 152 adet KRAB kundağı motorlu obüs alımına ilişkin sözleşmenin onaylandığını açıkladı.

Polonya Silahlı Kuvvetleri için 152 adet KRAB kundağı motorlu obüs satın almak için bir sözleşme imzaladı

Polonya Savunma Bakanı Błaszczak, “”Polonya Silahlı Kuvvetlerini geliştirme taahhüdümüz doğrultusunda, bugün silahlı kuvvetlerimizin gelişiminde hayati bir unsur olan bir başka sözleşmeyi onayladım. Bu sözleşme, 152 adet KRAB kundağı motorlu obüs ile birlikte mühimmat taşıyıcıları, teknik gözetleme araçları ve münferit birimler için komuta araçlarının tedarikini içeriyor.” açıklamasında bulundu.

Bakan, imzalanan sözleşmenin Polonya Silahlı Kuvvetlerinin güçlendirilmesinde çok önemli bir adımı temsil ettiğinin altını çizdi.

Błaszczak, Polonya Silahlı Kuvvetleri için hem sayısal gücün hem de modern silahların öneminin altını çizdi.

Bakan; “Bu nedenle Polonya savunma sanayinin üretim kapasitesini tam olarak kullanıyoruz. Bugün imzalanan sözleşme kapsam, bütçe ve zaman çizelgesi açısından iyi tanımlanmış olup, ileriye dönük bir başka önemli adımı temsil etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Krab-155 mm Kundağı Motorlu Obüs

KRAB-155 mm sistemi, BAE Systems ve Obrum işbirliği ile Savunma şirketi HSW tarafından Polonya’da tasarlanan ve üretilen 155 mm’lik kundağı motorlu bir obüstür.

Krab-155 mm KMO, 1 dakikadan daha kısa sürede ateş etmeye hazır olabilir ve 30 saniye içinde ateşleme pozisyonundan çıkar.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close