İsrailli Elbit ve Amerikalı Roboteam, yeni İKA'sını tanıttı: ROOK - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İsrailli Elbit ve Amerikalı Roboteam, yeni İKA’sını tanıttı: ROOK

Elbit ve Roboteam tarafından tanıtılan sensörleri, silahları ve zekayı monte etmek için insansız kara aracı. ROOK UGV yerleşik özerkliğe sahiptir, askeri standartları karşılar ve sahada bileşen değiştirme, modifikasyon ve hızlı yükseltmeleri barındırır.

 

Haifa, İsrail’deki Elbit Systems Ltd. ve Amerikan Rockville, Md.’deki Roboteam Inc., tedarik sağlamak, zayiatları tahliye etmek, istihbarat toplamak ve ateş desteği sağlamak istiyor.

Rook yerleşik otonomluğa sahip, askeri standartları karşılar ve kalifiye teknisyen veya OEM laboratuvar bakımı gerektirmeden sahada bileşen değiştirme, modifikasyon ve yükseltmeleri yapılabilir.

Yerleşik bir TORCH-X robotik ve otonom uygulama, ROOK İKA’nın gece-gündüz engebeli arazide dahi gezinmesini sağlar. İKA 2,645 pound ağırlığında, alçak bir ağırlık merkezine ve 9,5 inç yerden yüksekliğe sahip.

2.645 pound’a kadar sensör ve silah yükü taşıyabilir; pillerin ve isteğe bağlı dahili jeneratörün modüler bir hibrit enerji konfigürasyonunu kullanıyor Sekiz sürüş saatine kadar dayanıklılık ve saatte 19 mil hız sağlıyor.

ROOK, bir operatörün birkaç İKA’yı kontrol etmesini sağlamak için ya TORCH-X uygulaması aracılığıyla ya da tüm hava koşullarına uygun 7 inçlik sağlamlaştırılmış bir ekran aracılığıyla çalıştırılıyor.

 

Kaynak: M5

İlgili Yazılar

Back to top button
Close
Close