Indo Defence 2022 tam gaz devam ediyor - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Indo Defence 2022 tam gaz devam ediyor

Abone Ol 

Endonezya’nın başkenti Cakarta’da iki yılda bir Endonezya Savunma Bakanlığı’nın ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Endonezya Savunma Fuarı (Indo Defence Expo) devam ediyor.

Indo Defence Fuarı, Endonezya’nın yanı sıra Asya Pasifik ülkeleri savunma sanayi sektörü öncüleri için önemli ve stratejik buluşma noktası olma özelliği taşıyor.

Savunma fuarının ikinci gününde düzenlenen çeşitli etkinliklere katılan Endenozya Devlet Başkanı Joko Widodo’ya Endenozya Savunma Bakanı Prabowo Subianto eşlik etti.

Joko Widodo ve Prabowo Subianto fuar etkinlikleri kapsamında, Endenozya Özel Kuvvetler Komutanlığı (Kopassus) tarafından yürütülen terörle mücadele ve rehineleri kurtarma simülasyonunu izledi.

Savunma Bakanı Prabowo, iki yılda bir düzenlenen savunma teknolojisi fuarına 59 ülkeden 158 yerli ve 747 yabancı olmak üzere 905 firmanın katıldığını belirtti. 

Prabowo; “Geniş katılımlı olarak düzenlenen fuar, ülkeler arasında iş fırsatları yaratmak ve teknoloji alışverişi yapmak için büyük fırsatlar sunuyor.” açıklamasında bulundu.

Endenozya Devlet Başkanı Joko Widodo ve Endenozya Savunma Bakanı Prabowo Subianto’ya ayrıca savunma bakan yardımcısı ve 31 ülkeden askeri komutanlar eşlik etti.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close