Drone avcısı ŞAHİN envantere girdi - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Drone avcısı ŞAHİN envantere girdi

Abone Ol 

Mini/Mikro İHA’ların imhası için geliştirilen ŞAHİN 40 mm Fiziksel İmha Sistemi ilk kez envantere girdi.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, sosyal medya hesaplarından ŞAHİN 40 mm Fiziksel İmha Sistemi’nin ilk kez envantere girdiğini açıkladı. Demir açıklamasında; “Mini/Mikro İHA’ların imhası için geliştirilen ŞAHİN 40 mm Fiziksel İmha Sistemi ilk kez envantere girdi. Kolay intikal ve kurulum özelliklerine sahip ŞAHİN, kritik tesislerin korunması, sınır güvenliği, hava savunma gibi alanlarda kullanılabilecek. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Kritik tesislerin korunmasında da görev alacak

40 milimetre bomba atardan gönderilen yüksek hızlı akıllı mühimmatla hedeflerini etkisiz hale getiren ŞAHİN, bir römork üzerine entegre edildi.

Uzaktan komuta yeteneğine sahip sistem, gelişmiş elektro-optik kameralarla otomatik hedef tespit ve takibi yapıyor. Etkili menzili 700 metre olan ŞAHİN, radardan bildirilen konuma otomatik yönleniyor. Gece/gündüz, zorlu hava koşullarında hedef tespit ve takip yeteneğine sahip sistem, ihtiyaç duyulan alana kolayca intikal ettirilip kuruluyor.

Kritik tesislerin korunması, sınır güvenliği, hava savunma gibi görevler icra eden ŞAHİN 40 milimetre Fiziksel İmha Sistemi, 64 mühimmat kapasitesiyle caydırıcılık sağlıyor.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close