ABD Uzay Kuvvetleri'nde "Entegre Uzay" toplantısı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

ABD Uzay Kuvvetleri’nde “Entegre Uzay” toplantısı

ABD Uzay Komutanlığı’nın Müşterek Entegre Uzay Ekibi, 16-18 Kasım 2021’de ilk JIST Zirvesi için USSPACECOM (ABD Uzay Komutanlığı) merkezinde toplandı. JIST, diğer 10 muharip komutanlıkta USSPACECOM’u temsil eden servisler genelindeki askeri ve sivil personelden oluşur.

-ABD Uzay Komutanlığı Halkla İlişkiler Ofisi tarafından yayımlanan makalenin çevirisi M5 tarafından yapılmıştır.

JIST üyeleri, personeline ve liderlerine USSPACECOM’un operasyonlarını nasıl destekleyebileceğini ve nasıl desteklenebileceklerini göstermek için ev sahibi muharip komutanlarına entegre edilmiştir. USSPACECOM komutan yardımcısı ABD Uzay Kuvvetleri Korgeneral John Shaw, başlangıçta “Uzayla Bütünleşik Planlama Öğeleri” olarak adlandırılan USSPACECOM liderlerinin “JIST” in ekip üyelerinin rollerini daha doğru tanımladığına inandığını söyledi.

Zirve sırasında üyeler, USSPACECOM’un müdürlüklerinden brifing almak için toplandılar ve onlara komuta içinde meydana gelen faaliyetlerin güncel bir anlık görüntüsünü sağladılar.

Toplantı ayrıca JIST üyelerine USSPACECOM’un bugünün ortamında nasıl çalıştığına dair bir tazeleme sağladı, onlara gelecekteki rollerini daha iyi anlamalarını sağladı ve meslektaşları ve komuta liderleriyle yüz yüze etkileşimler kurdu.

ABD Hava Kuvvetleri Tümgenerali Brook Leonard, zirvenin aynı zamanda JIST personeli için öğrenilen dersleri, ana sorunları ve ev sahibi muharip komutanlıklarındaki en önemli başarıları sunma fırsatı olduğunu söyledi.

Kaynak: M5

İlgili Yazılar

Back to top button
Close
Close