Zorunlu Açıklama! - M5 Dergi
Öne Çıkan

Zorunlu Açıklama!

Abone Ol 

2024 yılında kuruluşunun 50’nci yılını kutlamaya hazırlanan M5 Ulusal Güvenlik, Savunma ve Strateji Dergisi, yarım asırı bulan yayın yaşamından kaynaklanan yüksek sorumluluk duygusu ile milli savunma sanayiimizin yanında yer almakta, Türkiye için hayati önemdeki sanayi alt yapısının gelişmesi için katkılarını sunmaya devam etmektedir.

Bu açıklamayı, sektörümüzün seçkin kuruluşlarından gelmekte olan sorular üzerine yapmak zorunda kaldığımızı belirtmeliyiz.

1. Sektörel bir yayın olarak kendini tanımlamaya çalışan ve bugüne kadar çok kısıtlı sayısı yayınlanmış A5 isimli yayın organı ile grubumuzun hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. Bu yayın organı, yarım asırlık M5 kimliğinden yararlanmak maksadıyla bu tür bir algıyı yaratmaya çalışmaktadır.

2. Söz konusu A5 dergisinin kurucu/yöneticisi olduğu ifade edilen İpek İpek, bir dönem M5’in reklam ve halkla ilişkiler sorumlusu olarak görev yapmış, bu görevinde sergilediği olumsuz performans nedeniyle kendisiyle yollarımız ayrılmıştır.

3. Bununla birlikte, İpek İpek’in şirketimizden ayrılırken sektörel tüm bilgileri kopyalayarak götürdüğü ve “çalınan” bu bilgi kaynağına dayanarak A5 yayın organı olduğu ifade edilen basılı malzemeyi ürettiği dijital tutanaklar ile belirlenmiştir.

4. Kurumumuz, bu şahsı savcılığa şikayet etmiştir. Kendisi hakkındaki hukuki süreç devam etmektedir. Türk adaletine güveniyoruz ve profesyonel bir anlaşma yaptığı bir kuruma bu tür bir “vandalizm” örneği sergileyen şahsa gereken cezanın verileceğinden eminiz.

Verdiğimiz bu bilgiler çerçevesinde A5 adını kullanan basılı evraka ve yöneticisi İpek İpek’e karşı dikkatli olunmasını, bu yapılanmayla hiçbir bağlantımızın olmadığını, aksine kendilerine karşı kuruluşumuza karşı işledikleri “bilgi çalma” suçu nedeniyle hukuki sürecimizin sürdüğünü bildirmek isteriz.

Saygılarımızla,

Dolmabahçe Basın Yayın A.Ş.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close