Zenith AeroTech & VIRTEX ortaklığı: Bağlı Ağır Yük İHA'larında üretim hızlanacak - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Zenith AeroTech & VIRTEX ortaklığı: Bağlı Ağır Yük İHA’larında üretim hızlanacak

Abone Ol 

Zenith AeroTech ve VIRTEX, bağlı ağır yük insansız hava araçlarının (İHA) üretimini artırmak için güçlerini birleştirdi. Ortaklık, sivil ve askeri kalıcı gözetim uygulamaları için ağır yük taşıyan İHA’ların hızlı şekilde üretimini sağlayacak.

-Military & Aerospace Electronics’de yayımlanan haberin çevirisi M5 tarafından yapılmıştır.

 

Afton, Va.’da bağlı bir insansız hava aracı (UAV) tasarımcısı olan Zenith AeroTech, sivil ve askeri uygulamalar için ağır yük kaldırma İHA’larının üretimini hızlandırmak için Austin, Teksas’taki sözleşmeli üretici VIRTEX ile ortaklık kuruyor.

Zenith AeroTech ve VIRTEX, ABD askeri ve kongre yönergelerine uygun İHA’lara yönelik artan müşteri talebini karşılamak için stratejik bir ortaklık oluşturuyor.

Zenith AeroTech başkanı Kutlay Kaya, “Zenith, yıllarca özel yapım İHA ve serbest uçuş drone tasarımı ve üretim deneyimini kullanıyor, VIRTEX ise aranan gelişmiş elektronik tasarım, üretim ve test yeteneklerine katkıda bulunuyor” diyor. Zenith’in daha kısa bir zaman diliminde daha büyük hacimli siparişleri karşılamak için üretimi artırmasına izin verecek.”

Zenith AeroTech endüstri, federal hükümet, acil müdahale, telekomünikasyon ve askeri uygulamalar için üç farklı özelleştirilebilir bağlı İHA platformu sunuyor.

VIRTEX, havacılık, askeri ve ticari uygulamalar için mühendislik hizmetleri, tasarım, sistem düzeyinde entegrasyon, baskılı devre kartı montajı ve cihazların yaşam döngüsü yönetimi hizmetlerini sağlıyor.

Zenith, yeni savunma ve kolluk kuvvetleri müşterilerini tanıtarak VIRTEX’in küçük insansız uçak pazarına girmesine yardımcı olacak. VIRTEX’in başkan yardımcısı Dana Pittman, “Savunma da dahil olmak üzere birden fazla alanı destekleyen öncü özel çözümler sunuyoruz” diyor.

 

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close