Uzaktan Kelepçeleme Cihazı: BolaWrap - M5 Dergi
Öne Çıkan

Uzaktan Kelepçeleme Cihazı: BolaWrap

Abone Ol 

Bolawrap Savunma Teknolojileri, Polis Teşkilatları tarafından dünyanın 35 ülkesinde kullanılmaya başlanan Uzaktan Kelepçeleme Cihazı BolaWrap’ı Türkiye’ye getirdi.

Covid-19 Pandemisi ile birlikte değişen Dünya’da, güvenlik alanında da yeni çözümler eskilerinin yerini almaya başladı. Bu kapsamda Bolawrap Savunma Teknolojileri, Polis Teşkilatları tarafından dünyanın 35 ülkesinde kullanılmaya başlanan Uzaktan Kelepçeleme Cihazı BolaWrap’i Türkiye’ye getirdi.

Bilimkurgu filmlerinde görmeye aşina olduğumuz türden silahları andıran BolaWrap, hedefe saniyede 156 metre hızla özel bir koparılamaz ip fırlatıp, hedefteki kişinin kollarının veya ayaklarının bağlanmasını sağlıyor, böylelikle şüpheliler kaçamaz, hareket edemez hale geliyor.

Kolluk Kuvvet birimlerinin kullanımına yönelik ileri teknoloji ile geliştirilmiş BolaWrap, hedefteki kişiye herhangi ciddi bir zarar, yara veya acı vermemesi dolayısıyla, Dünya’da özel güvenlik görevlileri ve bekçiler tarafından da gözaltına alma ve zapt etme cihazı olarak tercih ediliyor.

Ürün, 16 Aralık 2020 Çarşamba günü saat 12.30’da Poligonist Atış Poligonunda gerçekleşecek lansman ile kamuoyuna tanıtılacak.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close