Ürdün Hava Kuvvetleri, eğitim için Bell 505 helikopterlerini sipariş etti - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Ürdün Hava Kuvvetleri, eğitim için Bell 505 helikopterlerini sipariş etti

Abone Ol 

 Bell Textron, 1 Kasım’da Ürdün Akabe’deki SOFEX savunma sanayii fuarında Ürdün Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne 10 adet Bell 505 helikopterinin satışı için anlaşmayı imzaladı.

Sözleşme, helikopterlerle beraber Ürdün Mafraq’daki King Hussein Air College’da helikopter eğitiminde kullanılmak üzere çeşitli elektronik tertibatın da teslimatını içeriyor.

Bell Afrika ve Orta Doğu Genel Müdürü Sameer Rehman şunları söyledi: “Kendimizi Silahlı Kuvvetlere, Hava Kuvvetlerine ve Ürdün vatandaşlarına adadık ve en iyi hizmeti sağlamayı taahhüd ediyoruz. Bell 505, askeri personelin operasyonel hazır olmalarını sağlamada kritik bir rol oynayacak”.

Bell 505, hem ticari hem de askeri müşteriler için popüler bir helikopter. Şirket kısa süre önce, 2017’deki lansmanından bu yana 400. Bell 505 teslimatını yaptı.

Ürdün Kraliyet Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mohammad F. Hiyasat, “Filomuza Bell 505 helikopterini eklemeyi ve pilotlarımıza eğitimleri için mümkün olan en iyi helikopterlerden birini sağlamayı dört gözle bekliyoruz. 10 yeni helikopterin eklenmesi, ülkedeki operasyonlarımızı daha da genişletmemizi sağlayacak ve Ürdün Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin yeteneklerini artıracak” dedi.

Ürdün Kraliyet Hava Kuvvetleri modernizasyon sürecinden geçiyor ve Bell 505’ler Robinson R44 Raven II eğitim helikopterlerinin yerini alacak. Ayrıca Bell UH-1H ve MH-6 Little Bird helikopterlerini hizmetten çekilmesi planlanıyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close