Ukrayna ve Honeywell savunma işbirliği anlaşması imzaladı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Ukrayna ve Honeywell savunma işbirliği anlaşması imzaladı

Abone Ol 

 Ukrayna savunma sanayii devlet kurumu “Ukroboronprom”, Amerikan şirketi Honeywell ile savunma alanında işbirliği konusunda bir anlaşma imzaladı.

Ayrıntılar verilmemekle birlikte işbirliği, Honeywell ürünlerinin veya parçalarının bazılarını üretmek için Ukrayna’da tesislerin kullanılmasını içerebilir.

İşbirliği; havacılık, İHA’lar, navigasyon ve radarlar ile ilgili alanları kapsıyor. Honeywell Aerospace ürünleri ve hizmetleri ticari, savunma ve uzay sektörlerindeki uçaklarda kullanılıyor. Şirketin havacılık iş birimi; uçak motorları, kokpitler ve ilgili elektronik parçalar, kablosuz bağlantı sistemleri, mekanik bileşenler ve daha fazlasını üretmektedir.

Ukroboronprom, Ukrayna’nın savunma sanayiinin çeşitli sektörlerinde çok ürünlü işletmelerin birliğidir. Ukroboronprom; silah, askeri teçhizat ve mühimmatın geliştirilmesi, imalatı, satışı, onarımı, modernizasyonu ve bertarafı konularında faaliyet gösteren ve yabancı devletlerle askeri-teknik işbirliğine katılan işletmeleri kapsamaktadır. Organizasyon savunma sanayii şirketlerinin koordineli bir şekilde askeri sanayii oprasyonlarını yürütmelerini sağlıyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close