Ukrayna: "Rus ordusu ülkenin doğusunu abluka altına aldı" - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Ukrayna: “Rus ordusu ülkenin doğusunu abluka altına aldı”

Abone Ol 

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, Rus ordusunun ülkenin doğusundaki saldırılarını artırdığını açıkladı. Halkın Rusya’ya karşı kahramanca direndiğinin vurgulandığı açıklamada, “En yoğun saldırılarının Slobojanskiy ve Donetsk yönünde” denildi.

krayna Silahlı Kuvvetleri Komutanlığından savaşın 72’nci gününe ilişkin yapılan açıklamada, Rus ordusunun Ukrayna’nın doğusundaki bölgelere saldırılarını artırarak sürdürdüğü, Ukrayna halkının da Rus saldırısına karşı kahramanca direndiği belirtildi.

“DONETSK VE SLOBOJANSKIY’İ VURUYORLAR”

Açıklamada, Rus ordusunun Donetsk ve Luhansk bölgelerini tamamen kontrolüne almak ve bu topraklar ile yasa dışı ilhak edilen Kırım arasında karadan bir koridor oluşturmak için doğudaki saldırılarına devam ettiği, bu çerçevede Rus güçlerinin en yoğun saldırılarının Slobojanskiy ve Donetsk yönünde gözlemlendiği, Mariupol’daki Azovstal tesislerine saldırısının da arttığı vurgulandı.

“ABLUKAYA ALDILAR”

Rus ordusunun Ukrayna silahlı kuvvetlerinin konuşlandığı bölgelere yoğun bombardıman düzenlediği, Harkiv civarındaki bazı yerleşim alanlarını ablukaya aldığı, Liman ve Popasna yönünde saldırılar gerçekleştirdiği, Avdiyevka ve Kuraheva’daki askeri mevkileri bombaladığı ifade edilen açıklamada, Rubijne, Severodonetsk, Preçistivka ve Novaya Dmitrivka kasabalarına düzenlediği saldırıların ise başarısız olduğu aktarıldı.

Açıklamada, Ukrayna ordusunun karşı saldırıya geçerek Oleksandrivka, Fedorivka, Ukrainka, Şestakovo, Peremoha ve Çerkaskiy Tişki yerleşim alanlarının bir kısmı üzerindeki kontrolünü yeniden sağladığı kaydedildi.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close