Ukrayna, cephede askeri robotik platformların konuşlandırılmasını artırıyor - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Ukrayna, cephede askeri robotik platformların konuşlandırılmasını artırıyor

Abone Ol 

Ukrayna hükümeti Rusya’ya karşı cephe operasyonlarını desteklemek üzere askeri robotik platformların konuşlandırılmasını hızlandırıyor.

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Başkomutan Yardımcısı Andrii Lebedenko, Ekonomichna Pravda gazetesine yaptığı açıklamada, tıbbi tahliye görevlerini yerine getirebilecek insansız sistemler için sözleşmeler imzalandığını açıkladı.

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Başkomutan Yardımcısı Andrii Lebedenko yaptığı açıklamada; “Bu robotik platformlar, başka hiç kimseyi tehlikeye atmadan savunucuların hayatlarını kurtarmaya yardımcı olacağı için savaş alanında çok önemli olacak. Bu süreci daha da hızlandıracağız.” ifadelerini kullandı.

Cephede kritik roller üstleniyor

Ukrayna ordusunun Tıbbi Servis Başkanı Alina Mykhailova, cephede Ukraynalı sağlık görevlilerinin ciddi tehlikelerle karşı karşıya kaldıklarını belirterek, bu platformların önemine dikkat çekti.

Stratejik Endüstriler Bakan Yardımcısı Anna Hvozdiar ise “çok sınırlı kaynaklara” sahip olduklarını ancak buna rağmen askeri robotik platformların konuşlandırılmasını artıracaklarını belirtti.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close