Tayvan yeni TC-2 hava savunma sisteminin seri üretimine başladı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Tayvan yeni TC-2 hava savunma sisteminin seri üretimine başladı

Abone Ol 

Tayvan medyası, Tayvan’ın Ulusal Chung-Shan Bilim ve Teknoloji Enstitüsü tarafından üretilen TC-2 hava savunma sisteminin seri üretimine başlayacağını duyurdu.

Yerli olarak geliştirilen Sky Sword II (Tien Chien II) füzelerini kullanan TC-2 hava savunma sistemi, Tayvan’ın yerli savunma altyapısında önemli bir yer teşkil ediyor.

Verilen bilgilere göre devlete ait bir savunma sanayi kuruluşu olan NCSIST, kısa-orta menzilli bir savunma sistemi olan TC-2 hava savunma sisteminin seri üretimine başladı.

Verilen bilgilere göre Tayvan Ordusu ilk aşamada 30 mobil füze rampası, altı muharebe kontrol merkezi, altı faz dizili radar sistemi ve 246 Sky Sword II hava savunma füzesi almayı planlıyor.

TC-2 hava savunma sistemi, Tayvan’ın hava savunma eksikliklerini gidermek için “katmanlı önleme” sistemi üzerine entegre edilecek.

Askeri uzmanlara göre Çin’in hava üstünlüğüne karşı kritik bir denge unsuru olarak konumlandırılan TC-2 hava savunma sistemi, bölgesel gerilimlerin tırmandığı bir ortamda Tayvan’ın güvenliğini güçlendirecek.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close