Tayland, İsrail'den çok sayıda Hermes 900 drone siparişi verdi - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Tayland, İsrail’den çok sayıda Hermes 900 drone siparişi verdi

Abone Ol 

Tayland Donanması, İsrail havacılık firması Elbit Systems’den 112,2 milyon $ karşılığında yedi adet Hermes 900 Kochav dronu tedarik etmek için anlaşma imzaladı.

Tayland basınında yer alan bilgilere göre, Güneydoğu Asya ülkesinin yeni deniz gözetleme insansız hava araçları için Çin, İsrail ve ABD’den gelen bir düzineden fazla teklif aldığı belirtildi.

Tayland Donanma sözcüsü Amiral Yardımcısı Pokkrong Monthatphalin , Tayland’ın geçen hafta onayladığı teklifin taslak aşamasında olduğunu ve resmi sözleşmenin, Rayong’daki Bang Chang deniz hava üssünde 30 gün içinde imzalanacağını belirtti.

Yeni dronlar, Tayland Donanması’nın şu anda işletmekte olduğu dört Hermes 450 dron ile birlikte denizcilik görevlerini desteklemek için kıyı deniz üslerinde konuşlandırılacak.

Hermes 900; istihbarat, gözetleme, hedef tespit ve keşif görevlerini desteklemek için tasarlanmış taktik, orta irtifa, uzun ömürlü bir drondur. Hermes Drone’lar 1.180 kilogram (2,601 pound) kalkış ağırlığına ve 36 saate kadar dayanıklılığa sahiptir.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close