Tayland Donanması, Elbit System'den Hermes 900 İHA'lar sipariş etti - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Tayland Donanması, Elbit System’den Hermes 900 İHA’lar sipariş etti

Abone Ol 

Tayland Kraliyet Donanması, deniz devriye görevinde görev yapmak üzere belirsiz sayıda Elbit Systems Hermes 900 insansız hava aracı (İHA) sipariş etti.

Tayland donanmasının açıklamasına göre, anlaşma 4 milyar Bt (107 milyon $) değerinde ve teslimatlar Tayland’ın 2022-25 mali yılından itibaren gerçekleştirilecek. Tayland’ın 2022 mali yılı Ekim ayında başlıyor.

Anlaşma, donanmanın Bangkok’taki karargahında Amiral Somprasong Nilsamai ve savunma sanayi kuruluşu Elbit’in iş geliştirme müdürü Nissim Assaf Cohen tarafından imzalandı. 

Verilen bilgilere göre, söz konusu İHA’lar, Tayland Ordusu tarafından denizcilik görevlerinde kullanılacak ve Tayland topraklarının yanı sıra ülkenin deniz iletişim hatlarının gözetimini sağlayacak. 

Tayland Donanması, Güneydoğu Asya komşuları Filipinler ve Singapur da dahil olmak üzere 10’dan fazla ülkenin Hermes 900’ü aldığını belirtiyor.

Elbit’e göre Hermes 900, olumsuz hava koşullarında bile bir dizi görevi yerine getirebiliyor. Ayrıca İHA’lar, elektro-optik/kızılötesi sensörler, radarlar ve iletişim ekipmanları içeriyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close