Şoygu: "Silah altına alınan 87 bin kişi 'özel harekat bölgesine' gönderildi" - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Şoygu: “Silah altına alınan 87 bin kişi ‘özel harekat bölgesine’ gönderildi”

Abone Ol 

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, kısmi seferberlik kapsamında silah altına alınan 87 bin kişinin özel askeri harekatın görevlerinin yerine getirildiği silahlı faaliyet bölgelerine gönderildiğini ifade etti.

Rusya Savunma Bakanlığı yönetimiyle yaptığı toplantıda konuşan Şoygu, “87 bin kişi, ek eğitim ve askeri koordinasyon faaliyetlerinden sonra silahlı faaliyet bölgelerine gönderildi. Kısmi seferberliğe katılanlarla çalışmaları özel askeri harekat bölgesinde muharebe deneyimi kazanan yaklaşık 3 bin eğitmen yürüttü. Oluşturulan birliklerin poligonlardaki askeri koordinasyon çalışmaları sona eriyor. Ana çabalar, sahra eğitimine, haberleşme, navigasyon ve keşif araçlarını kullanma beccerilerine yoğunlaştırıldı” dedi.

Sputnik’in haberine göre Şoygu, zorunlu askerlik görevi için birliklerine teslim olan askerlerin özel harekat bölgesine gönderilmeyeceğini bir kez daha vurguladı.

‘Ordumuz, Ukrayna’nın askeri potansiyelini etkili biçimde azaltıyor’

Rusya Savunma Bakanı, ordunun düşmana ait kritik altyapıyı imha ederek Ukrayna’nın askeri potansiyelini etkili biçimde azalttığını belirtti.

Şoygu, “Yüksek hassasiyetli silahlarla yapılan atışlarla askeri altyapı tesislerinin yanı sıra Ukrayna’nın askeri potansiyelinin azaltılmasına etki eden tesisleri etkili biçimde imha etmeyi sürdürüyoruz. Bununla birlikte Ukrayna vatandaşlarının hayatını kaybetmelerinin önlenmesi için kapsamlı önlemler alınıyor” ifadelerini kullandı.

Rusya, Ukrayna işgalinin başladığı günden bu yana bu ülke toprakları içerisinde askeri faaliyetlerin yürütüldüğü alanları “özel askeri harekat bölgesi” olarak da isimlendiriyor.

Kaynak: Mepanews

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close