Rusya, yenilenmiş anti drone sistemini tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Rusya, yenilenmiş anti drone sistemini tanıttı

Abone Ol 

 

 Rus haber ajansı TASS, Rus firması PPSh Laboratuvarı’nın “Amerikan insansız hava araçlarını” bozabilen bir elektronik savaş silahını görücüye çıkardığını açıkladı.

Saint Petersburg merkezli şirket, Ukrayna’ya karşı kullanılan LPD-801’in yenilenmiş bir versiyonu olan LPD-802 silahını test ediyor.

Şirket, 2021’de LPD-801’i tanıttı. İnsansız hava aracı önleme cihazı; drone kontrol kanallarını ve navigasyon sinyallerini, özellikle Wi-Fi, Bluetooth, GPS, Galileo ve Glonass uydu sistemi sinyallerini devre dışı bırakarak ve veri iletimini durdurarak karıştırma ve önleme yapıyor.

LPD-802, selefi ile karşılaştırıldığında, uydu navigasyon kanallarının bastırılmasını sağlayan ek bir karıştırma frekans bandına sahiptir.

Ayrıca, LPD-802 hem otomatik hem de manuel modlarda çalışabilir ve daha uzun pil ömrü sunarak yaklaşık 60 dakikalık kesintisiz çalışabilir.

Cihaz, namlu yerine anten ve şarjör yerine pil deposu içeren standart bir piyade tüfeği gibi tasarlanmıştır.

3.5 kilogramlık anti-drone sistemi, bir hedefi 1,5 kilometreye kadar bir mesafeden elektronik karıştırmaya maruz bırakabilir ve 10 watt’a kadar radyasyon yayabilir.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close