Rusya güdümlü mühimmat denemelerini tamamladı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Rusya güdümlü mühimmat denemelerini tamamladı

Abone Ol 

 Rus silah üreticisi Tactical Missiles Corporation (KTRV) CEO’su Boris Obnosov, Rus haber ajansı TASS’a verdiği demeçte, dronedan ateşlenen Kh-MD-E kısa menzilli güdümlü füzeyi başarıyla test ettiğini söyledi.

Şirketin birkaç yıldır insansız hava araçları için küçük güdümlü füzeler tasarladığını söyledi.

Boris Obnosov, “Kh-MD-E güdümlü füze geliştirdiğimiz ürünlere bir örnektir. Proje kısa sürede tamamlanacak aşamadadır. Birkaç prototip üretildi ve füze, insansız hava araçları tarafından başarıyla test edildi” dedi.

Şirket, 110 kg’lık füzeyi Army-2022 forumunda sergiledi. Boyut ve ağırlık, bir helikopter, uçak veya drone altında taşınmasına izin verir. Boris Obnosov, “Mühimmat, ateşle ve unut prensibi ile çalışmaktadır. Daha küçük füzeler yapan tasarımcılar da var. KTRV şu ana kadar 50-100 kg’a odaklandı” dedi.

Kh-MD-E, gece ve gündüz tek ve grup hedeflerini yok edebilir. Üç modifikasyona sahiptir: yarı aktif lazer güdümlü savaş başlığı (Kh-MD-E1), aktif radar güdümlü savaş başlığı (Kh-MD-E2) ve pasif radar güdümlü savaş başlığı (Kh-MD-E3). Maksimum menzil 40 km, yük 30 kg ağırlığında.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close