Rus ordusu yeni parti zırhlı araçlarını teslim aldı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Rus ordusu yeni parti zırhlı araçlarını teslim aldı

Abone Ol 

Rusya’nın devlet destekli savunma sanayi şirketi Rostec, Rusya Savunma Bakanlığı’na yeni bir grup savaş aracı teslim ettiğini açıkladı.

TASS tarafından verilen bilgilere gçre; teslimatlar arasında “Nakidka” kamuflaj sistemleri de dahil olmak üzere ilave koruma kitleriyle donatılmış BMP-3 piyade savaş araçlarının yanı sıra BMD-4M piyade savaş araçları da yer alıyor.

Rostec’in basın servisi tarafından verien bilgilere göre, bu savaş araçlarının birliklere teslimatı planlanandan önce gerçekleşti.

Şirket tarafından ayrıca; uzmanların Ukrayna’daki savaş deneyimini analiz ettikleri ve BMP-3 araçlarını geliştirdikleri bildirildi.

Yeni parti BMP-3 araçlarına standart ek koruma kitleri, üst yarım küre koruma kitleri ve görünürlüğü azaltmaya yönelik kitler eklendi.

Yeni güncellemeler araçlara füze saldırılara karşı koruma ve dronlardan atılan roket güdümlü el bombaları gibi risklere karşı üst yarım küredeki saldırılara karşı koruma sağlıyor.

Yeni savaş araçlarına ek olarak Rostec; Rus ordusuna, BMP-2 araçları için anti-kümülatif koruma panelleri ve zırh perdeleri gibi ek koruma kitleri teslim etti.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close