Rus Ordusu, yeni parti Su-35S Savaş Uçaklarını teslim aldığını duyurdu - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Rus Ordusu, yeni parti Su-35S Savaş Uçaklarını teslim aldığını duyurdu

Abone Ol 

Rusya Savunma Bakanlığı, üretici United Aircraft Corporation’dan (UAC) yeni bir parti Su-35S savaş uçağı teslim alındığını açıkladı.

Üretici ana şirket olan Rostec tarafından yapılan açıklamada, teslim edilen jet sayısı belirtilmedi. Açıklamada, 2024’ün ilk teslimatının çeşitli çalışma modlarında yer ve uçuş testlerinin ardından gerçekleştiği belirtildi.

Bir önceki teslimat Ekim ayında gerçekleşmiş ve 4++ nesil savaş uçağının dördüncü partisi 2023 yılında teslim edilmişti.

Su-35S’ler, beşinci nesil Su-57’nin de üretildiği Rusya’nın Uzak Doğusundaki Komsomolsk-on-Amur Havacılık Fabrikasında üretildi.

Yükseltilmiş seri mi?

Rostec’ten yapılan açıklamada uçağın beşinci nesil sisteme geçtiği ima edilerek, dijital kontrol sistemi ve kontrollü itiş vektörüne sahip yeni bir güç santrali ile donatıldığı açıklandı.

UAC Genel Müdürü Yuri Slyusar yaptığı açıklamada; “Komsomol fabrikasında son birkaç yıldır gerçekleştirilen ve halen devam etmekte olan büyük ölçekli üretim modernizasyonu sayesinde Su-35S uçaklarını artık en yüksek teknolojik düzeyde üretiyoruz” açıklamasında bulundu.

Rostec tarafından yapılan açıklamada, teslim edilen jet sayısı belirtilmedi.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close