Rus ordusu, çok sayıda yeni BMP-3 ve BTR-MDM zırhlı aracı teslim aldı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Rus ordusu, çok sayıda yeni BMP-3 ve BTR-MDM zırhlı aracı teslim aldı

Abone Ol 

Rus devlet savunma şirketi Rostec’in bir iştiraki olan Kurganmashzavod, Rus Ordusu’na yeni savaş araçlarının transferini tamamladığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Kurganmashzavod, Ruysa Savunma Bakanlığı’na çok sayıda BMP-3 piyade savaş aracı ve BTR-MDM zırhlı personel taşıyıcısı teslim etti.

Kurganmashzavod İcra Direktörü Igor Giske tarafından yapılan açıklamada; “BMP-3 araçlarının 2023 için planlanan son partisini teslim ettik. Ancak piyade savaş araçları üretmeye devam edeceğiz. Ülkenin yeni BMP’lere ihtiyacı var ve biz de bunları teslim etmeye kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

Açıklamada ayrıca yeni BMP-3 araçlarının, yaklaşan kış mevsiminde düşük ısı koşullarında çalışmaya uyarlandığına, araçların eksi 40 dereceye kadar düşen sıcaklıklar da dahil olmak üzere her türlü hava koşulunda kolayca çalıştırılabildiğine dikkat çekildi.
BMP-3 piyade savaş aracı, mesafe göstergeli ve termal görüntüleme kameralı bağımsız stabilizasyona sahip bir gündüz-gece yönlendirme cihazı ile donatıldı. Bu sayede gece koşullarında hedefi tanımlama mesafesi artırılmış oldu.
Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close