Rus Komutan: "Nükleer tatbikatlar İngiltere'yi ve ABD'yi yok etme testiydi" - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Rus Komutan: “Nükleer tatbikatlar İngiltere’yi ve ABD’yi yok etme testiydi”

Abone Ol 

Rus devlet televizyonu Rossiya 1’e çıkan Albay Igor Korotchenko, Putin’in nükleer tatbikatlarda “İngiltere’yi ve ABD’yi yok etme testi” yaptığını iddia etti.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, düşmanlardan gelebilecek muhtemel saldırılara hazırlanmak için nükleer tatbikatlar yapıldığını söyledi. Bunun sonucusu ise dün yapıldı. Nükleer tatbikatı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de izledi.

“ABD VE İNGİLTERE’Yİ VURMA TATBİKATI”

Rus devlet televizyonu Rossiya 1’e çıkan Albay Igor Korotchenko, Putin’in nükleer tatbikatlarda “İngiltere’yi ve ABD’yi yok etme testi yaptığını” iddia etti.

İNGİLTERE VE ABD’YE AÇIK TEHDİT

“Rusya’ya ilk nükleer saldırıyı kim başlatabilir? ABD ya da İngiltere. Macron buna katılabilir mi emin değilim. Asıl düşmanlarımızın kim olduğunu ve onları neyin beklediğini göstermemiz çok önemli” diyen Rus albay, “Bu bir tatbikat değil. Gerçek olsaydı, İngiltere Atlas Okyanusu’nu boyluyacak, ABD’nin yerinde ise Stalin’in adını taşıyan bir boğaz olacaktı” dedi.

“ŞANTAJ YAPMIYORUZ” MESAJI

Rus albay, şantaj yapmadıklarını kaydederek, “Mesajı verdik. Kendilerine gelmeleri ve akıllarını başlarına toplamaları gerek. Nükleer şantaj yapmıyoruz. Eğer hedef alınırsak yapacağımız şey tam olarak bu” dedi.

Kaynak: Haber7

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close