Rheinmetall, "oyun değiştirici" olarak tanımladığı yeni dronunu tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Rheinmetall, “oyun değiştirici” olarak tanımladığı yeni dronunu tanıttı

Abone Ol 

Rheinmetall, keşif ve savaş özelliklerine sahip çok amaçlı yeni bir insansız hava aracını (İHA) tanıttı.

Rheinmetall tarafından yayımlanan bilgilere göre yeni Combat Drone, Alman silah üreticisinin Luna NG keşif insansız hava aracını temel alıyor ve Hero-R tipi aylak aylak mühimmatı taşıyabiliyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada; “Rheinmetall Combat Drone, kendi birliklerinizi korumak ve taktiksel olarak ilgili hedeflerle savaşmak için oyunun kurallarını değiştiriyor. Yük olarak efektörler, çok amaçlı insansız hava aracını bir sensörden atıcıya sisteminden iletişim/ağ rölesi ve SIGINT (Sinyal İstihbaratı) yetenekleri ile oldukça verimli bir keşif aracına dönüştürüyor.” ” ifadeleri kullanıldı. 

Verilen bilgilere göre NG, 12 saat dayanıklılık ve 100 kilometre (62 mil) veri bağlantı menzili ile Luna keşif uçağındandaha üstün özelliklere sahip. Ayrıca drone;  uydu İletişimi ile daha uzun menzile sahip olacak.

Sağlam fiberglas kompozit drone, 40 kilogram (88 pound) kalkış ağırlığına ve 5.000 metre (16.404 fit) servis tavanına sahip olacak.

Şirket tarafından verilen bilgilere göre pistten bağımsız araç,  mancınıkla fırlatılıp paraşütle iniş yapılabiliyor ve düşük akustik, termal ve radar imzalarıyla üstün görünmezlik özelliklerine sahip.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close