Raytheon ve Leonardo'dan Alman ordusuna yüksek teknoloji tüfek nişangahları  - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Raytheon ve Leonardo’dan Alman ordusuna yüksek teknoloji tüfek nişangahları 

Abone Ol 

Raytheon ve Leonardo, Alman silahlı kuvvetlerine ana muharebe nişangahı olarak 107.929 ELCAN SpecterDR 1-4x tüfek nişangahı teslim edecek.

-The Defense Post’ta yayımlanan makalenin çevirisi M5 tarafından yapılmıştır. 

 

107.929 ELCAN, kombine refleks ve teleskopik görüş, yakın veya uzak hedefler için tek bir görüş görünümü sağlar ve “bir mermi dengeleyici, kazınmış nişangah ve çok yönlü, kullanımı kolay bir gövdeye entegre edilmiş bir Picatinny/STANAG rayı içeriyor. 4x büyütülmüş bir görüşten 1x CQB (Close Quarters Battle) görüşüne “büyütmeler arasında anında geçiş yapmak için özel bir kola da sahip.

Üretici firmaya göre, görüş, kullanıcının “ince ayar yapmak veya odağı ayarlamak veya kafa konumunu düzeltmek zorunda kalmadan” bir büyütmeden diğerine anında geçiş yapmasını sağlar ve “Genişletilmiş göz rahatlığı ve iki gözü açık kullanabilme özelliği sağlar, böylece bir kullanıcı  değişen koşullara tepki verebilir.”

Dahili Lazer Filtresi

1x modunda, görüşün kendi kategorisindeki en geniş görüş alanını sunduğu, 4x modunda ise “cömert bir görüş alanı” sağladığı bildiriliyor. Ayrıca dahili lazer filtresi, askeri zararlı lazer frekanslarından koruyor.

Raytheon ELCAN için tüfek nişangahı proje lideri Mike Lewis, “Spectre DR çift rol nişangahı Kanada teknolojisidir ve NATO genelindeki güçlerle savaşta kanıtlanmıştır” dedi.

 

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close