Polonya Ordusu 26 adet Cougar 4x4 zırhlı aracı teslim aldı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Polonya Ordusu 26 adet Cougar 4×4 zırhlı aracı teslim aldı

Abone Ol 

 Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, 30 Ağustos’ta “26 MRAP (Mine Resistant Ambush-Protected, Mayın Dirençli Pusu Korumalı) Cougar 4×4 aracı Polonya Ordusu’na ulaştı” dedi.

ABD’nin kendi envanterlerinden fazlalık olarak depoladığı mayın direnci artırılmış 300 adet Cougar satın alma sözleşmesi, Aralık 2021’de Polonya Milli Savunma Bakanlığı tarafından 27,5 milyon ABD Doları değerinde bir anlaşmayla imzalandı. Ağustos ayında, 18. Tümen için, Polonya iletişim sistemleri ile donatılmış ve yerel koşullara uygun renklerde boyanmış araçların servis ve onarımına yönelik bir kurs sona erdi.

Cougar, balistik ve mayın korumalı araçlar üreten Force Protection Inc tarafından üretilen bir zırhlı araç ailesidir. Araçlar Spartan Motors tarafından entegre edilmiştir. Bu araçlar, hem mürettebatı hem de motor bölmesini çok çeşitli saldırılara karşı korumak için tasarım özellikleri ve malzemelerin bir kombinasyonu kullanılarak küçük silahlara, kara mayınlarına ve el yapımı patlayıcı cihazlara (IED’ler) karşı korunur. Monokok tipi, V biçimli bir gövde, motor bölmesine kadar uzanır ve patlamayı aracın altından uzağa yönlendirmeye hizmet eder. Arcacın sahip olduğu iklimlendirme sistemi Irak’taki askerlere konforlu bir ortam sağlayacak nitelikte.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close