Polonya, 2,7 milyar dolar karşılığında yüzlerce CAMM füzesi sipariş etti - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Polonya, 2,7 milyar dolar karşılığında yüzlerce CAMM füzesi sipariş etti

Abone Ol 

Polonya Silahlanma Kurumu ve savunma sanayi kuruluşu MBDA, 44 adet iLauncher ve yüzlerce CAMM füzesi için sözleşme imzaladı.

MBDA tarafından verilen bilgilere göre; Polonya Pilica+ hava savunma sistemini güçlendirme planı doğrultusunda 44 adet iLauncher füze ve yüzlerce CAMM füzesi satın almak için 2,37 milyar ABD Dolar karşılığında sözleşme imzaladı.

Polonya Silahlanma Kurumu yaptığı basın açıklamasında teslimatların 2025 ve 2029 yılları arasında gerçekleştirileceğini açıkladı. Bu kapsamda Polonya, MBDA tarafından geliştirilen uçaksavar füzeleri ve hava savunma rampaları tedarik edecek.

İngiliz hükümetinin açıklamasına göre ise, söz konusu anlaşma NATO’da türünün en büyük ikili Avrupa hava savunma sistemleri anlaşmalarından biri ve İngiltere ile Polonya arasındaki yakın iş birliğinin zirve noktası.

Verilen bilgilere göre Polonya Silahlanma Grubu ve ordu birlikleri, Pilica+ füze savunma sistemini, CAMM kısa menzilli radar güdümlü füzeleri ve Polonya yapımı kısa menzilli kızılötesi güdümlü füzeleri üç katmanlı bir sistemde birleştirilecek.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close