MİT, DEAŞ'ın sözde liderini Suriye'de etkisiz hale getirdi - M5 Dergi
GündemÖne Çıkan

MİT, DEAŞ’ın sözde liderini Suriye’de etkisiz hale getirdi

Abone Ol 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “MİT, DEAŞ’ın sözde lideri Ebu Hüseyin el Kureyşi kod adlı şahsı uzun zamandır takip ediyordu, dün Suriye’deki operasyonla etkisiz hale getirildi.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT Türk, ATV Avrupa, Euro D, Euro Star, Kanal 7 Avrupa ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “(Yurt dışında seçimlere katılım) Sandığı artık vatandaşımızın ayağına götürüyoruz. 14 Mayıs’ta inşallah yeni bir rekor kıracağımıza inanıyorum.” dedi.

Erdoğan, “Oy kullanma süreci sıkıntısız devam ediyor. Türkiye’de oy ve sandık güvenliği noktasında ne yapılıyorsa yurt dışındaki seçimlerde de aynısını yapıyoruz.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “(14 Mayıs seçimleri) Lehte bir havayı anketlerde de görüyoruz. Gerek cumhurbaşkanlığında gerek Cumhur İttifakı olarak güzel bir tablo şu anda önümüzde.” ifadelerini kullandı

Erdoğan, şöyle devam etti:

“Irkçılık, İslam düşmanlığı ve ayrımcılık Batı’da artık kanser hücresi gibi hızla yayılıyor. Batı ülkeleri bu tehditle yüzleşme sürecini henüz gösteremiyor. (NSU davası) Takipçisi olacağız. Gerekirse uluslararası mahkemelerde maddi manevi tazminattan tutun her türlü davayı açıp, neticesini almamız lazım.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “MİT, DEAŞ’ın sözde lideri Ebu Hüseyin el Kureyşi kod adlı şahsı uzun zamandır takip ediyordu, dün Suriye’deki operasyonla etkisiz hale getirildi.” dedi.

Erdoğan, “Kamuda yurt dışında doğup büyüyen gençlerimizin istihdamını artıracağız. Yurt dışında yetişmiş nitelikli beyinlerin ülkemizde istihdamını sağlayacağız.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “TTK’ya ait maden ocaklarında 2 bin yeni işçi yaz aylarında işe başlamış olacak. Kardemir’e önümüzdeki aylarda 600 yeni işçi alacağımızın müjdesini veriyorum.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “TEKNOFEST’teki katılımı görünce coşkum, gençliğe olan inancım artıyor. TEKNOFEST’e bugün 1,9 milyon katılım olmuş. Yarın 2,5 milyonu bulur diyorlar.” dedi.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close