Litvanya'dan Ukrayna'ya yeni destek paketi: Zırhlı araçlar, İHA'lar ve mühimmatlar - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Litvanya’dan Ukrayna’ya yeni destek paketi: Zırhlı araçlar, İHA’lar ve mühimmatlar

Abone Ol 

Litvanya Savunma Bakanlığı, Litvanya’dan yeni bir askeri yardım sevkiyatının Ukrayna’ya ulaştığını açıkladı.

Litvanya Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi hesabından yapılan açıklamada, “Litvanya’nın askeri desteğinin bir parçası olarak yeni bir sevkiyatı Ukrayna’ya ulaştırdık. Yeni sevkiyat kapsamında M577 zırhlı araçlarını teslim ettik.” ifadeleri kullanıldı.

Litvanya Savunma Bakanı Laurynas Kasčiūnas ise; “Ukrayna’ya desteğimizin devamı stratejik hedefimizdir. Bizim ve müttefiklerimizin sağladığı silah ve teçhizat, Ukrayna’nın bağımsızlık mücadelesine ve bir bütün olarak Avrupa’nın güvenliğine belirleyici bir katkı sağlamaktadır., Ukrayna’yı gerektiği sürece desteklemeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Ayrıca Litvanya’nın Mart ayı başında Ukrayna’ya 155mm mühimmat tedarik ettiği ve Çek Girişimi kapsamında Ukrayna’ya fon sağlamak, mühimmat satın almak ve transfer etmek üzere 35 milyon Avro katkıda bulunma niyetini açıkladığı bildirildi.

Litvanya tarafından sağlanan askeri yardım geniş bir yelpazede silah, mühimmat, insansız hava araçları, ağır teçhizat onarımı ve Ukrayna’nın ihtiyaçlarına göre sağlanan diğer tüm yardımları içeriyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close