Kuzey Kore, Güney Kore sınır karakollarına yönelik saldırı simülasyonu gerçekleştirdi - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Kuzey Kore, Güney Kore sınır karakollarına yönelik saldırı simülasyonu gerçekleştirdi

Abone Ol 

Kuzey Kore ordusu,  askerden arındırılmış bölge boyunca Güney Kore sınır karakollarına ve teçhizatına saldırı simülasyonu yaptı.

Kuzey Kore Merkez Haber Ajansı’nın (KCNA) haberine göre; Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, askeri tatbikatları denetlemek ve yönlendirmek üzere ülkenin batı bölgesindeki önemli bir muharebe eğitim üssünü ziyaret etti.

Savaşa hazır olma ve hazırlıklı olma durumunun güçlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Kim, Güney Kore ve müttefiki ABD’den algılanan tehditlere karşı koymak için askeri tatbikatların seviyesini savaş düzeyine artırılmasını talep etmişti.

Kuzey Kore Merkez Haber Ajansı’na göre; Kuzey Kore’nin askeri tatbikatları, Seul ve Washington tarafından şu anda yürütülen askeri tatbikatlara karşı gerçekleştiriliyor.

Uzmanlara göre Kuzey Kore’nin Güney Kore sınır karakollarına yönelik simüle saldırıları küresel güvenlik dinamiklerine bir başka karmaşıklık katmanı daha ekleyebilir.

Pyongyang Güney Kore ve ABD’nin ortak askeri tatbikatları şiddetle kınamış, “pervasız” olarak nitelendirmiş ve ciddi sonuçları olacağı uyarıda bulunmuştu.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close