Kuzey Kore ‘caydırıcılık’ diyerek tanıttı: İşte yeni taktik nükleer denizaltısı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Kuzey Kore ‘caydırıcılık’ diyerek tanıttı: İşte yeni taktik nükleer denizaltısı

Abone Ol 

Son dönemde gerginliğin arttığı bölgede, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un deniz kuvvetlerinin “devletin nükleer caydırıcılığının parçası olması” sözünün ardından yeni bir “taktik nükleer denizaltı” tanıtıldı.

Nükleer füze denemelerini artıran Kuzey Kore’de, resmi Kore Merkezi Haber Ajansı (KCNA), ülkenin yeni taktik nükleer denizaltısını tanıtıldığını bildirdi.

Kim’in “devletin nükleer caydırıcılığının daha da güçlendirileceği ve deniz kuvvetlerinin nükleer caydırıcılığın bir parçası olacağı” sözünün ardından düzenlenen törende, nükleer enerjiyle çalışan yeni taktik denizaltı tanıtıldı.

1111.jpg

‘DÜŞMANLAR SALDIRGAN GİRİŞİMLERİNİ ARTIRDI’

Törende konuşan Kim, düşmanların son zamanlarda saldırgan girişimlerinin arttığını söyleyerek, deniz kuvvetlerinin hızla geliştirilmesinin ulusal savunma için en önemli öncelik olduğunu ifade etti. Kuzey Koreli lider ayrıca, söz konusu denizaltıdan daha fazla inşa etme planlarının olduğunu da belirtti.

Kim, Deniz Kuvvetleri Günü’nde yaptığı konuşmada, ABD öncülüğündeki “düşmanca” faaliyetlerin Kore Yarımadası’nda “nükleer savaş tehdidiyle” istikrarsızlığa yol açtığını söylemişti. Ordudaki her birime yeni silahlar verileceğine işaret eden Kim, deniz kuvvetlerinin “devletin nükleer caydırıcılığının parçası” olacağının da altını çizmişti.

Kaynak: Ajanslar

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close