Kanada ordusundan 10 milyar dolar bütçe ile uçak ve zırhlı araç siparişi - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Kanada ordusundan 10 milyar dolar bütçe ile uçak ve zırhlı araç siparişi

Abone Ol 

Kanada Silahlı Kuvvetler, yeni uçaklar ve askeri araçlar almak için yaklaşık 10 milyar dolarlık yeni bir yatırım yaptığını açıkladı.

Defence Express tarafından verilen bilgilere göre Kanada Kraliyet Hava Kuvvetleri, hava birliklerinin taktik hazırlıklarını modernize etmeyi amaçlayan Geleceğin Hava Mürettebatı Eğitimi (FAcT) programı kapsamında, yeni uçaklar ve askeri araçlar almak için yaklaşık 10 milyar dolarlık yeni bir yatırım yaptığını açıkladı.

Kanada proje kapsamında, 70 askeri adet eğitim uçağı tedarik etmek üzere savunma üreticisi SkyAlyne ile 8.16 milyar dolarlık bir anlaşmaya vardı.

Teslim edilecek uçaklar arasında Airbus H-135’ler, Beechcraft King Air 260’lar, Pilatus PC-21’ler, Grob G120TP’ler ve kabin içine monte edilmiş görev eğitim sistemlerine sahip De Havilland Dash 8-400’ler yer alacak.

Verilen bilgilere gröe uçakları için yapılacak çalışmalar 25 yıl sürecek ve sözleşme süresi boyunca yaklaşık 3.400 kişinin istihdam edilmesi bekleniyor.

General Dynamics’ten askeri araçlar

Kanada diğer yandan yaklaşık 2 milyar dolar tutarındaki LVM sözleşmesi ile, General Dynamics Land Systems ve Marshall’dan 1.000 adet hafif kamyon ve yaklaşık 500 ağır kamyon tedarik edecek.

Araçlara römorklar, zırhlı koruma kitleri, sökülebilir ve değiştirilebilir konteynerler ve komuta yerleri, itfaiye, ambulans ve atölye konfigürasyonlarına sahip modüller eşlik edecek.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close