Japonya, Ukrayna ordusuna taktik ve zırhlı araçlar sağlamaya başladı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Japonya, Ukrayna ordusuna taktik ve zırhlı araçlar sağlamaya başladı

Abone Ol 

Japonya’nın Ukrayna Büyükelçiliği, Japonya Savunma Bakanlığı’na ait çok sayıda aracın Ukrayna Savunma Kuvvetleri’ne ulaştığını açıkladı.

Japonya’nın Ukrayna Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada “Japonya’nın Ukrayna’ya desteğinin önemini biliyoruz ve bu yardım önümüzdeki yıl da devam edecek.” ifadeleri kullanıldı.

ABD merkezli Defence Blog tarafından verilen bilgilere göre Japonya, Ukraynalı askeri personele Mitsubishi tarafından üretilen Tip 73 Kogata gibi taktik araçlar ve Morooka olarak bilinen paletli taşıyıcılar tahsis etti.

Japonya ayrıca, Ukrayna’ya önümüzdeki günlerde Kohkidosha olarak adlandırılan yüksek hareket kabiliyetli nakliye araçları da sağlayacak.

Japonya, geçtiğimiz yıl savaşın başlamasından bu yana Rusya’nın eylemlerini eleştirerek Moskova’yı Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini ihlal etmekle suçlamıi ve saldırıları kınamıştı.

Japonya ayrıca, Ukrayna’nın savunma kabiliyetlerini güçlendirmesine yardımcı olma konusundaki kararlılığını sürdüreceğini açıkladı.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close