İsrailli firma, ilk tam elektrikli insansız helikopterini tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İsrailli firma, ilk tam elektrikli insansız helikopterini tanıttı

Abone Ol 

İsrail havacılık firması Steadicopter, askeri ve sivil kullanımlar için kullanılacak olan tamamen elektrikli insansız helikopterini tanıttı.

Şirket haber bültenine göre, en yeni Black Eagle 50 Electric olarak adlandırılan insansız helikopter; kolluk kuvvetleri, denizcilik unsurları, sivil ve gizli görevler için tasarlandı.

Black Eagle 50 Electric; maksimum kalkış ağırlığı 50 kg ve faydalı yük ağırlığı 30 kg olan, iki saate kadar uçuş süresine sahip, elektrikle çalışan ilk insansız helikopter olarak gösteriliyor. Ürün özellikle; arama ve kurtarma, siber faaliyetler, istihbarat faaliyetleri, gaz ve petrol kuleleri gibi kritik noktalarda güvenlik unsuru olarak ve operasyonel esneklik gerektiren görevlerde kullanılacak.

Yapılan açıklamaya göre; elektrikle çalışan motor, hava aracının ağırlığını önemli ölçüde azalttı ve çeşitli görevler için çok gerekli olan ek yük kapasitesini mümkün kıldı. Platform olarak yalnızca 20 kg boş ağırlığı olan Black Eagle 50 Electric, emsallerine göre daha uzun uçuşlar ve daha ağır yükler için fırsat yarattı.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close