İsrail Savunma Bakanlığı: "İsrail’deki durum çok endişe verici" - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

İsrail Savunma Bakanlığı: “İsrail’deki durum çok endişe verici”

Abone Ol 

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, yargı revizyonuyla ilgili önümüzdeki hafta Knesset’te yapılacak oylamadan önce, yargı değişiklikleri planı üzerinde geniş bir fikir birliğine varma umuduyla harekete geçti.

Şarku’l Avsat’ın Kanal 12 televizyonundan aktardığı habere göre, 400’den fazla pilot da dahil olmak üzere bin 142’den fazla İsrail Hava Kuvvetleri mensubu yedek askerin, hükümetin yargı revizyonu planlarını protesto etmek için gönüllü yedek görevlerini askıya alacaklarına ilişkin mektubunun ardından bir açıklama yaptı.

Gallant Kanal 12’ye yaptığı açıklamada, ülkedeki durumu çok endişe verici olarak nitelendirdi ve hükümete ilgili yasa tasarısına yönelik Knesset’te yapılacak oylamanın ertelenmesi çağrısında bulundu.

Gallant’ın ofisi, İsrail’in güvenliğinin zarar görmesini önlemek ve orduyu siyasi anlaşmazlıktan uzaklaştırmak amacıyla geniş bir fikir birliğine varmak için bakanın çeşitli şekillerde çalıştığını belirten bir açıklama yaptı.

Söz konusu mektubu imzalayan askerler, İsrail’in ‘ülkeyi uçuruma sürükleyen liderliğe karşı benzeri görülmemiş bir güven krizi’ ile karşı karşıya olduğunu vurguladı.

Kaynak: Aawsat

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close