İsrail ordusu, Gazze'de ağır zırhlı kayıpları nedeniyle büyük sıkıntı ile karşı karşıya - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İsrail ordusu, Gazze’de ağır zırhlı kayıpları nedeniyle büyük sıkıntı ile karşı karşıya

Abone Ol 

İsrail merkezli Maariv gazetesinin haberine göre, savaşın başladığı Ekim ayından bu yana İsrail, Gazze Şeridi’nde 500’den fazla zırhlı aracı hasar gördü ya da kullanılamaz hale geldi.

Verilen bilgilere göre İsrail ordusu, savaş sırasında hasar gören araçları onarmak için Gazze’de iki lojistik merkezi kurdu.

Gazete tarafından yayınlanan rapora göre; İsrail ordusu içerisinde özellikle hasar gören araçların taşınmasından sorumlu birliklerin fiziksel ve zihinsel yorgunluk yaşadıkları bildiriliyor.

Raporda ayrıca, bu birliklerin Lübnan’ı işgal etmeye çağrılmaları halinde durumlarının tehlikeye gireceği uyarısında bulunuldu.

Son günlerde İsrail-Lübnan sınırındaki gerilim tırmandı ve İsrail’in Lübnan’da bulunan Hizbullah’la daha geniş çaplı bir çatışma yaşaması bekleniyor.

Rapor göre ayrıca; Gazze’de devam eden savaş, İsrail’in askeri kaynaklarını silahlarını beklenenden çok daha fazla tüketti.

Verilen bilgilere göre İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve diğer hükümet yetkilileri, durumu yönetmek için askeri stokların durumu hakkında haftalık güncellemeler alıyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close