İsrail Medyası: "İsrail tankları Gazze'deki savaşa hayati ekipmanlar olmadan gönderildi" - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İsrail Medyası: “İsrail tankları Gazze’deki savaşa hayati ekipmanlar olmadan gönderildi”

Abone Ol 

İsrail’in Gazze’deki kara saldırıları yoğunlaştıkça, İsrail kamuoyunda da askeri gelişmeler hakkındaki eleştiriler artıyor.

İsrail’in önde gelen yayın organlarından Jerusalem Post’da yer alan bilgilere göre; İsrail zırhlı birliklerindeki yedek subaylar, Gazze Şeridi’ndeki saldırılarda kullanılacak tankların durumuyla ilgili olarak detaylı bilgiler verdi.

Subaylar, saldırılar için kullanılan tankların Gazze’deki işgal girişiminde kullanılan tankların hayati ekipmanlar olmadan gönderildiğini iddia ederken, özellikle İsrail ordusunun Teknoloji ve Lojistik Bölümü’ne yönelik sert eleştirilerde bulundular.

Subaylara göre; tankların durumu ve ordunun üst kademelerinin bu konuyu ele alış biçimi her geçen gün daha fazla memnuniyetsizlik yaratıyor.

Subaylar ayrıca, askerlerin üzerlerine tam oturmayan üniformalar ve modası geçmiş tank tulumlarından, eldiven ve kışlık uyku tulumu eksikliğine kadar çok sayıda sorunun mevcut olduğunu ve bunun İsrail askerleri arasında büyük huzursuzluk yarattığı belirtti.

Jerusalem Post’da yer alan bilgilere göre; eksiklikler listesinde çeşitli mühimmatlar dışında, pim, kapak, filtre, kritik teknik araçlar ve toplar için kalkan gibi hayati ekipmanların yokluğu da yer alıyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close