İsrail, Barak MX uzun menzilli füze önleme sistemini başarıyla test ettiğini duyurdu - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İsrail, Barak MX uzun menzilli füze önleme sistemini başarıyla test ettiğini duyurdu

Abone Ol 

İsrail ordusu ve Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, İsrail Donanması’nın “gelişmiş” bir seyir füzesine karşı uzun menzilli bir önleme füze testini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini duyurdu.

Bakanlık tarafından verilen bilgilere göre Barak MX savunma sisteminin bir parçası olan LRAD füzesi, İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii ve Savunma Bakanlığı’nın araştırma ve geliştirme bölümü tarafından geliştirildi.

Açıklamaya göre,  Sa’ar 6 sınıfı korvetlere yerleştirilen INS Magen, “gelişmiş bir seyir füzesine benzeyen bir hedef” tespit ettikten sonra füzeyi fırlattı ve başarılı bir şekilde imha etti.

İsrail Savunma Kuvvetleri füzenin, uçaklar, İHA’lar, seyir füzeleri ve karadan denize füzeler dahil olmak üzere sayısız hava tehdidini engelleyebileceğini belirtti.

Ordudan yapılan açıklamada, “Sistem, Deniz Kuvvetlerinin hava savunma yeteneklerinde, deniz üstünlüğü elde etmede ve ordunun denizden ve kıyıdan gelen çeşitli tehdit ve senaryoların üstesinden gelme konusunda önemli bir adım olacak” ifadeleri kullanıldı. 

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close