İran ordusu, İsrail'in Palmachim Hava Üssü'ne saldırı simülasyonu yaptı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İran ordusu, İsrail’in Palmachim Hava Üssü’ne saldırı simülasyonu yaptı

Abone Ol 

İran Devrim Muhafızları Ordusu, İsrail’in önemli bir hava üssünü vurma simülasyonu gerçekleştirdi.

İran devlet televizyonu tarafından yayınlanan bilgilere göre; İran Devrim Muhafızları Ordusu, İsrail’in hava üslerine saldırıları simüle ettiği bir deniz tatbikatı düzenledi.

İran devlet medyasına göre tatbikatlar, İsrail’in Gazze’ye yönelik savaşı tırmanırken ve bölgede tansiyon yükselirken açık bir mesaj niteliği taşıyor.

İran Devrim Muhafızları tatbikatlar sırasında, İsrail’deki Palmachim hava üssü olarak simüle edilen bir alana tabikatlar sırasında gemilerden ve denizaltılardan bir dizi mühimmat ateşlendi.

Paylaşılan bilgilere göre ordu, Emad ve Kadr füzelerini kullandı ve hedefleri 4 metrenin altında bir hassasiyetle ve başarı ile vurdu.

Bu üs Gazze’ye karşı yürütülen savaşta kritik bir operasyon merkezi olarak dikkat çekiyor ve bu hava üssünde İsrail’in birden fazla hangarda savaş uçakları bulunuyor.

Başbakan Benjamin Netanyahu geçen ay Palmachim hava üssüne olası bir taciz olması durumunda, Tel Aviv’in İran’a saldırmakta tereddüt etmeyeceğini açıklamıştı.

İran Devlet televizyonu İsrail’in merkezindeki Palmachim’i “Siyonist rejimin işgal altındaki topraklardaki en büyük hava üssü” olarak nitelendiriyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close