İran: "ABD, Gazze'de işlenen savaş suçlarına ortaktır!" - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

İran: “ABD, Gazze’de işlenen savaş suçlarına ortaktır!”

Abone Ol 

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Gazze’yi hedef gözetmeksizin ağır bombardımana tutan İsrail’e açık destek veren ABD’nin, Tel Aviv yönetiminin işlediği savaş suçlarının ortağı olduğunu söyledi.

İran’ın yarı resmi Tesnim Haber Ajansına göre, Reisi, ziyaret ettiği Fars eyaletine bağlı Rüstem ilçesinde halka hitap etti.

Konuşmasında, İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarında sivil yerleşim yerlerinin bombalandığını ve çocukların öldürüldüğünü söyleyen Reisi, “ABD ve Siyonist rejimin destekçisi ülkeler, Gazze’de işlenen bu savaş suçlarına ortak olduklarını bilmelidir. Bu eylemlerle Filistin halkının talep ve direnişinin son bulacağını sanmayın.” dedi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani de X sosyal medya platformundan paylaştığı mesajında, ABD ve İngiltere’nin İsrail’e destek için askeri güçlerini Doğu Akdeniz’e konuşlandırmasına tepki gösterdi.

Kenani, su, elektrik, yakıt, ilaç ve gıda akışının kesildiği Gazze’yi bombalayan İsrail’e açık destek veren Washington ve Londra’nın, Tel Aviv yönetiminin işlediği savaş suçlarından hukuki ve uluslararası açıdan sorumlu olduğunu belirtti.

Kaynak: AA

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close