İngiltere'den mühimmat üretimini artırmak için ek yatırım kararı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İngiltere’den mühimmat üretimini artırmak için ek yatırım kararı

Abone Ol 

İngiltere Savunma Bakanlığı, İngiltere silahlı kuvvetlerinin savaşa hazırlık arttırmaya yönelik bir dizi yei adım atacaklarını açıkladı.

İngiltere Silahlı Kuvvetleri’nden Sorumlu Devlet Bakanı Leo Docherty, İngiliz ordusunun savaşa hazırlık durumunu artırmak ve ordunun savunmaya tam olarak hazır olmasını sağlamak için bir dizi planlama yaptığını duyurdu.

Bakanı Leo Docherty yaptığı açıklamada; “Silahlı Kuvvetlerimiz her zaman İngiltere’yi korumaya ve savunmaya hazır. Arıca ordumuz, NATO misyonuna katılmak da dahil olmak üzere tüm operasyonel taahhütleri yerine getirmeye devam ediyor. Yeni adımlarımız, milli savunmamızın Soğuk Savaş’tan bu yana en büyük dönüşümünü ve güçlenmesini sağlayacak” ifadelerini kullandı.

İngiltere Savunma Bakanlığı ayrıca, yeni adımların desteklenmesi için savunma harcamalarını on yılın sonuna kadar yılda 87 milyar dolara çıkarmayı taahhüt etti.

UK Defence Journal tarafından verilen bilgilere göre bu bütçenin önemli bir kısmı ise mühimmat üretimine ayrılacak.

Bakanı Leo Docherty; “Hızlı üretim kapasitesine ve yeni nesil mühimmat stoklarına sahip olduğumuzdan emin olmak için mühimmat üretimine daha fazla yatırım yapacağız.” açıklamasınad bulundu.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close