İngiltere, Ukrayna'ya binlerce insansız hava aracı daha tedarik edecek - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İngiltere, Ukrayna’ya binlerce insansız hava aracı daha tedarik edecek

Abone Ol 

İngiltere, Ukrayna’ya binlerce drone tedarik edecek olan bir koalisyonuna liderlik edeceğini duyurdu.

İngiltere Savunma Bakanı Grant Shapps’ın, İngiltere’nin Letonya ile birlikte Ukrayna için büyük bir insansız hava aracı kabiliyeti koalisyonuna liderlik edeceğini duyurmasıyla birlikte Ukrayna önümüzdeki aylarda binlerce insansız hava aracına daha kavuşacak.

İngiltere Savunma Bakanlığı’ndan yapılan basın açıklamasında;

“Koalisyonun bir parçası olarak İngiltere, Batı’nın Ukrayna’ya sağladığı insansız hava araçlarının tedarikini arttıracak ve kolaylaştıracaktır. Letonya’nın FPV İnsansız hava araçları, Rusya’nın geniş çaplı işgalinden bu yana savaş alanında son derece etkili olduklarını kanıtladılar ve operatörlerine düşman mevzilerini, zırhlı araçları hedef almak için durumsal farkındalık sağladılar.”

ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada ayrıca; yeni insansız hava araçlarının uygun bir fiyatla üretilmesi için bir ihale yapılacağı ve Batı endüstrisinin üretim gücünden yararlanılacağı belldi.

Projenin, Ocak ayında İngiltere parlementosu tarafından onaylanan 200 milyon sterlinlik insansız hava aracı paketinin bir parçası olacağı belirtildi.

Savunma Bakanı Grant Shapps ise yaptığı açıklamada;

“İngiltere olarak Ukrayna’ya ihtiyacı olan her şeyi vermek için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Bu yıl yardımlarımızı 2.5 milyar sterline çıkardık ve drone üretimi için 200 milyon sterlin taahhüt ederek Ukrayna’nın en büyük drone tedarikçisi olduk.”

ifadelerini kullandı.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close