İngiltere Savunma Bakanlığı, el yapımı patlayıcılara karşı geliştirilmiş projeye yatırım yapıyor - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İngiltere Savunma Bakanlığı, el yapımı patlayıcılara karşı geliştirilmiş projeye yatırım yapıyor

Abone Ol 

 Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı, el yapımı patlayıcılara (EYP) karşı askerler, araçlar ve askeri üsleri için bir dijital koruma sisteminin geliştirilmesi için bir endüstri ekibine 45 milyon sterlin (52.2 milyon dolar) sözleşme imzaladı.

Crenic adlı proje, İngiltere askeri uzmanlarının önümüzdeki beş yıl boyunca küçük ve orta ölçekli işletmelerle işbirliğini içeriyor.

Proje kapsamında; elektromanyetik spektrumda ileri teknikler kullanarak patlayıcı cihazları tespit edip etkisiz hale getirebilecek, askerler tarafından taşınabilecek, araçlara monte edilebilecek ve askeri üsleri koruyabilecek ekipmanlar geliştirilecek. Proje üzerinde çalışacak şirketler ekibi arasında PA Consulting, Leonardo, Leidos Innovations UK ve Marshall Land Systems yer alıyor. Sistemin geliştirilmesini desteklemek için bir entegrasyon laboratuvarı tesisi de kurulacak.

Operasyonlarda kullanılmak üzere araç ve asker tarafından taşınan sistemler için yeni ekipmanın ilk teslimatlarının 2026’da yapılması planlanıyor. Ekipman kademeli olarak konuşlandırılacak ve İngiliz Ordusu, Kraliyet Deniz Piyadeleri ve Kraliyet Kara Havacılık Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde geliştirilecek.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close