İngiltere İstihbaratı: "Rusya, Zaporijya'daki savunma hatlarını güçlendiriyor" - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İngiltere İstihbaratı: “Rusya, Zaporijya’daki savunma hatlarını güçlendiriyor”

Abone Ol 

İngiltere Savunma İstihbaratının Ukrayna ile ilgili son güncellemesine göre, Rus güçleri son haftalarda Ukrayna’nın Zaporizhzhia Oblastı’nın işgal ettikleri bölümündeki savunma tahkimatlarını güçlendirdi.

Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı istihbarat analistlerine göre Ruslar, Vasylivka ve Orikhiv kasabaları arasındaki bir hattaki tahkimatlarına özel bir önem veriyor.

Rusların elindeki Vasylivka, Zaporizhzhya şehrinin güneyinde, Dnipro Nehri rezervuarının sol kıyısında yer alırken, Ukrayna’nın elindeki Orikhiv, Vasylivka’nın 40 kilometre doğusunda bulunuyor.

İngiltere istihbaratı raporunda, “Rusya bu alanda büyük bir gücü elinde tutuyor ve bu hattı güçlendirmeye devam ediyor.” ifadeleri kullandı.

Uzmanlar, Ukrayna’nın Zaporizhzhya Oblastı’ndaki büyük bir karşı saldırısının, Ukrayna’nın Rus işgali altındaki Kırım’dan Ukrayna’ya uzanan Rus “kara köprüsünün” varlığını tehdit edeceğini belirtiyor. 

İngiltere istihbaratı, Rusların hangi bölgeye öncelik vereceğini seçmesi gerektiğini belirtiyor.

İngiltere istihbaratı ayrıca, Rusların Bakhmut’u Donetsk Oblast’ın geri kalanının gelecekteki işgali için kilit bir hedef olarak gördüklerini belirtiyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close