İngiltere, hipersonik füze tehditlerine karşı tasarlanmış askeri uydular fırlatacak - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İngiltere, hipersonik füze tehditlerine karşı tasarlanmış askeri uydular fırlatacak

Abone Ol 

İngiltere merkezli savunma firması BAE Systems, hipersonik füze tehditlerine karşı tasarlanmış ve bir dizi sensör içeren dörtlü uyduyu yörüngeye yerleştireceğini açıkladı. 

BAE System, uydu tasarlama, inşa etme, fırlatma ve işletme yeteneklerindeki geliştirmelerin üst düzeye çıktığını açıklayarak, İngiltere için hipersonik füze tehditlerine karşı tasarlanmış ve bir dizi sensör içeren dörtlü uyduyu yörüngeye yerleştireceğini açıkladı. 

BAE System, “Fırlatılacak olan Azalea uydu grubu; İngiltere’nin uzaydan gelen tehditleri ve tehlikeleri anlama yeteneğini artırmak için görsel, radar ve radyo verilerini toplayacak” açıklamasında bulundu. 

Verilen bilgilere göre fırlatılacak olan uydu; roketlerden, füzelerden ve jet motorlarından gelen ısı imzalarını algılayabilecek ve ordu tarafından analiz edilmek üzere diğer yerel verilerle entegrasyonu için anlık olarak bilgi aktarabilecek.

Düşük Dünya yörüngesine yerleştirilecek olan uydu, yapay zeka kullanacak ve terabaytlarca ham veriyi depolayarak anlık olarak ilgili birimlere iletebilecek. 

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close