İngiliz Ordusu, patlamalara karşı dijital koruma sistemi geliştiriyor - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İngiliz Ordusu, patlamalara karşı dijital koruma sistemi geliştiriyor

Abone Ol 

Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı, uzaktan ve radyo kontrollü patlayıcı unsurlara (IED’ler) karşı yenilikçi dijital koruma sağlamak için bir savunma konsorsiyumu kurdu.

45 milyon avroluk (44.6 milyon dolar) sözleşme, Leonardo, Leidos, PA Consulting ve Marshall Land Systems’den oluşan Team Protect’e verildi.

Konsorsiyum, elektromanyetik spektrumdaki gelişmiş teknolojiler aracılığıyla IED’leri tespit edip bozarak askeri üsleri korumak için dijital bir platform geliştirecek.

Verilen bilgilere göre teknoloji, askerler tarafından taşınabilecek kadar küçük ve askeri araçlara takılabilecek kadar hareketli olacak.

İngiltere Savunma Tedarik Bakanı Alex Chalk, yeni dijital koruma sisteminin masaüstü bilgisayarlara ve cep telefonu yazılımına eşdeğer ortak bir dizi donanım ve yazılım açık teknoloji standardı kullanacağını belirtti.

Yenilikçi sistemin teslimatlarının, İngiliz Ordusu, Kraliyet Deniz Kuvvetleri ve Kraliyet Hava Kuvvetleri tarafından “kademeli olarak konuşlandırılan” ekipmanlarla 2026’da entegre edilmesi planlanıyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close