İngiliz medyası: "Rusya taktik nükleer saldırı düzenleyecek" - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

İngiliz medyası: “Rusya taktik nükleer saldırı düzenleyecek”

Abone Ol 

Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Ukrayna’da Rus işgali altındaki bölgelerin (Donetsk, Luhansk, Zaporijya ve Herson) ilhakını 30 Eylül’de yani yarın yapacağını açıkladı.

Türk Dışişleri ve diğer ülkeler, söz konusu referandumu tanımayacaklarını bildirirken, İngiliz basını bu bölgelere dair korkunç bir iddiayı gündeme getirdi.

“TAKTİK NÜKLEER SİLAHLARLA ‘ÖLÜ BÖLGE’ OLUŞTURMA HEDEFLENİYOR”

The Mirror’da yer alan habere göre, İngiliz ve Amerikan istihbarat örgütleri, işgalin “devasa bir hata” olduğunun farkına varan Putin’in, savaşı kendi lehine çevirecek bir saldırı hazırlığında olduğuna dair güvenilir istihbarata sahip.

The Mirror’a konuşan İngiliz güvenlik kaynaklarına göre, son Ukrayna taarruzu sonrası seçenekleri azalan ve ele geçirdiği toprakları kaybeden Rusya, ilhak referandumu yapılan dört bölgenin batısına taktik nükleer saldırı düzenleyebilir. Söz konusu bölgelere yönelik düzenlenecek nükleer saldırıyla, Ukrayna ordusunun yaklaşması “radyasyonlu bölgeyle (ölü bölge)” önlenecek.

BATILI YETKİLİLER RAHATSIZ

Haberde; Batılı yetkililerin, Putin’in bu tarz bir saldırıyla savaşı daha da tırmandırmasından endişe ettiği kaydedildi.

Kaynak: Haber7

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close