İngiliz medyası: "İngiltere, Ukrayna'ya 3,2 milyar dolarlık askeri yardım paketi açıklayacak" - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İngiliz medyası: “İngiltere, Ukrayna’ya 3,2 milyar dolarlık askeri yardım paketi açıklayacak”

Abone Ol 

İngiliz medyasından ITV’ye göre İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, İngiltere’nin 2024 yılı içerisinde Ukrayna’ya 2,5 milyar sterlin (3,2 milyar dolar) askeri yardımda bulunacağını açıklayacak.

Son dönemde İsrail’in Gazze’yi bombalamaya devam etmesiyle birlikte yaşanan kriz, dünyanın dikkatini Ukrayna’dan Ortadoğu’ya çevirmişti.

Bu gelişmenin ardından, Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky’nin Batı’daki müttefiklerine Rus güçlerine karşı daha fazla destek sağlamaları için yaptığı baskı, sonuç vermeye başladı.

İngiltere Başbakanı Sunak, İngiltere ve ABD güçlerinin Yemen’de Husi isyancılar tarafından kullanılan hedeflere yönelik saldırılar başlatmasından saatler sonra ve Devlet Başkanı Zelenskiy ile yapacağı görüşme öncesinde İngiltere’nin Kiev’e desteğinin devam edeceğini vurguladı.

Sunak yaptığı açıklamada; “Ukrayna iki yıl boyunca acımasız Rus işgalini püskürtmek için büyük bir cesaretle savaştı ve ülkelerini savunma, özgürlük ve demokrasi ilkelerini savunma kararlılıklarından ödün vermeden savaşmaya devam ediyorlar. Ukrayna’ya destek konusunda Birleşik Krallık da geri adım atmayacaktır.Her zaman Ukrayna’nın yanında olacağız.” ifadelerini kullandı.

Ziyarete dair ayrıntılar veren İngiltere medyasına göre ziyaret sırasında Rishi Sunak, Ukrayna’ya 2,5 milyar sterlin (3,2 milyar dolar) askeri yardımda bulunacağını açıklayacak.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close