Hindistan yeni nesil Akash-NG füzesini test etti - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Hindistan yeni nesil Akash-NG füzesini test etti

Abone Ol 

Hindistan Savunma Bakanlığı, Hindistan Savunma Araştırma ve Geliştirme Kurumu’nun yeni nesil Akash karadan havaya füzesini başarı ile test ettiğini açıkladı.

Hindistan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; Hindistan Savunma Araştırma ve Geliştirme Kurumu’nun yeni nesil Akash (Akash-NG) karadan havaya füzesini, Hindistan’ın kuzeydoğu kıyısı Odisha açıklarında Chandipur’daki Entegre Test Alanından test ettiği belirtildi.

Hindistan Savunma Bakanlığı’na göre test, çok alçak irtifada yüksek hızlı bir insansız hava hedefine karşı gerçekleştirildi ve hedef silah sistemi tarafından başarıyla vuruldu.

Hindistan Savunma Araştırma ve Geliştirme Kurumu tarafından yapılan açıklamada ise testin, yerli olarak geliştirilen radyo frekansı (RF) arayıcı başlıklı füze, fırlatıcı, çok işlevli radar, komuta, kontrol ve iletişim sisteminden oluşan komple silah sisteminin işleyişini doğruladığı belirtildi.

Hindistan Savunma Araştırma ve Geliştirme Örgütü’ne göre sistem performansı, ITR’de konuşlandırılan bir dizi radar, telemetri ve elektro-optik izleme sistemi tarafından yakalanan verilerle doğrulandı.

Çin ile Hindistan arasındaki Himalaya Dağları’nın çevrelediği belirsiz sınır hattı, ülkeler arasında egemenlik tartışmalarına neden oluyor ve iki ülke son dönemde savunma alanına yatırımlarını artırıyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close