Hindistan dikey fırlatma özellikli karadan havaya füze denemesi gerçekleştirdi - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Hindistan dikey fırlatma özellikli karadan havaya füze denemesi gerçekleştirdi

Abone Ol 

Hindistan tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, Hindistan Ordusu Kısa Menzilli Hava Savunma Sistemini yerli olarak tasarladı.

Hindistan Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan resmi açıklamaya göre, Hindistan Salı günü ülkenin doğu kıyısındaki Odisha eyaletinde dikey fırlatma özellikli kısa menzilli karadan havaya füzesini başarıyla test etti.

Açıklamada, Odisha kıyılarındaki Chandipur’daki Entegre Test Tesisleri’nde, yer tabanlı bir taşınabilir fırlatıcıdan Kısa Menzilli Hava Savunma Sistemi (VSHORADS) füzesinin iki test atışının başarı ile gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, “VSHORADS füzesi, testler sırasında başarıyla kanıtlanmış minyatürleştirilmiş Tepki Kontrol Sistemi (RCS) ve entegre aviyonik dahil birçok yeni teknolojiyi içeriyor” ifadeleri kullanıldı.

Verilen bilgilere göre, kısa mesafelerdeki alçak irtifalı hava tehditlerine karşı koymak için tasarlanan füze, çift  motor tarafından tahrik ediliyor.

Hindistan Savunma Bakanı Rajnath Singh, modern teknolojilerle donatılmış bu yeni füzenin, Hindistan silahlı kuvvetlerine büyük bir teknolojik destek sağlayacağını belirtti.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close